Brazilské Jiu-Jitsu

BJJ je oblíbený a rychle se šířící bojový úpolový sport. Na rozdíl od jiných bojových sportů se zde nepoužívají ke zneškodnění nepřítele údery a kopy, ale páky a škrcení. V podstatě jde o MMA bez úderů.

Rozlišujeme dvě varianty:

  • s kimonem (Gi)
  • bez kimona (no – Gi –neboli grappling)

Techniky v obou disciplínách jsou velmi podobné. Boj začíná v postoji, kdy se pomocí zápasnických technik (shozy, porazy, vychýlení, přehozy) dostávají oba soupeři na zem, kde se snaží o submisivní techniky (škrcení, páčení ).

Zlepšuje fyzičku, koordinaci a prostorovou orientaci.

Trenéři

Brazilské Jiu-Jitsu

Tomáš Kubala

S BJJ začal v roce 2013 v Draculinu, v roce 2018 byl dvakrát na 3. místě a jednou byl dokonce první a to na mistrovství Evropy. Šest let trénoval děti ve Frýdku Místku, kde vychoval několik mistrů České republiky a Evropy. Na tréninku upřednostňuje disciplínu a dodává, „Že i člověk bez talentu může dosáhnout úspěchu“, jako příklad uvádí sám sebe, jakožto voják z povolání.
 

Brazilské Jiu-Jitsu

Martin Nedbal

Martin se věnuje BJJ od roku 2008 a začínal v klubu Jungle BJJ, kde trénoval dlouhé roky. Poté se odstěhoval a pokračoval ve své cestě BJJ v klubu Jorge Santos BJJ v Dublinu (Irsko), kde kromě bohatých zkušeností získal také black belt.

O BJJ mimo jiné také říká:
„BJJ je skvělé pro všechny. Chápu, že každý má jiné cíle, proto BJJ není jen pro lidi, co mají ambice soutěžit, ale také pro ty, co se chtějí naučit sebeobranu, sebekontrolu, či pro lidi, kteří jsou aktivní a jsou rádi v příjemném prostředí.„

Martin soutěží od roku 2009. Jeho účast na mezinárodních turnajích v Londýně, Dublinu , Corku či Amsterdamu mu přinesla spoustu skvělých úspěchů.

  • IBJJF Dublin 2018 první místo
  • Naga 2016, 2017 2x první místo graplingový turnaj
  • IBJJF Londýn 3x druhé místo
  • ADCC London 3 místo
  • Cork Open, Dublin Open 2x druhé místo.  
PARTNEŘI A SPONZOŘI
Národní sportovní agentura Ippon Shop Ostrava BackFist - Vybavení pro Taekwon-do ITF - backfist.cz Statutární město Ostrava Respelen
 

Rozcestník

 


Kromě bojových umění, je ve druhém patře sál kondice, kde probíhají komerční hodiny – kruhové tréninky, TRX a ketlbely, jógy, Tabaty, Hiity, mobility, strečink a další. V přízemí probíhají každý den tréninky pohybové přípravky pro děti od 3-6 let (3-4, 5-6 let) a lekce Taekwon-Da. Denně od 16:00 je pro rodiče, ve druhém patře, určená klidová část, kde v příjemném prostředí mohou pracovat a popíjet kvalitní kávu od LAURA COFEE. Popřípadě lze využít služby maséra, který je umístěný přímo ve Fighting Aréně. Na Vaši návštěvu se bude těšit vždy dobře naladěný tým Fighting Arény.